Kapské Město

JAR - Baartolomeum DiazKapské Město je druhým největším městem v Jihoafrické republice a spolu s Johannesburgem patří k nejvyhledávanějším místům v této exotické zemi. Proslavilo se především skvostnou Stolovou horou a mysem Dobré naděje. Jeho vznik se datuje přibližně do 50. let 17. století, kdy ho založili vyslanci Holandské Východoindické společnosti. Od té doby se město výrazně rozrostlo.

Stolová hora, která se vyvyšuje nad tímto africkým městem, se stala symbolem nejen samotného města, ale i celé země. Vydat se k ní můžete několika různými cestami, přičemž ta nejjednodušší je pomocí lanové dráhy. Pokud si troufnete, můžete k hoře vystoupat po některé ze stezek. Počítejte ale s tím, že je to výlet na celý den, protože i tou nejsnadnější stezkou se nahoru dostanete až po pěti hodinách svižné chůze. Výhled, který se vám pak naskytne z vyhlídky, ale určitě stojí za tu námahu.

V centru města, v tzv. City Bowl, naleznete pomník Bartholomea Diaze, známého mořeplavce, který jako první obeplul mys Dobré naděje. Dalším významnou lokalitou je Grand Parade, bývalá armádní plocha, na které se dnes konají trhy.

Vyberte si z nabídky zájezdů do Jihoafrické republiky!

Navštívit můžete i městskou radnici, ze které je nádherný výhled na nejstarší kamennou stavbu v Jižní Africe, na Castle of Good Hope, ve které dnes sídlí umělecké muzeum. Muzeí v Kapském Městě se nachází opravdu velké množství. Například South African National Gallery, nebo věž Clock Tower, která v sobě ukrývá muzeum námořní plavby. Významné je i muzeum rybářství, které pro zdejší obyvatele po staletí znamenalo jeden z nejdůležitějších zdrojů potravy. Trochu netypicky zde působí Židovské muzeum.

Mys Dobré naděje je dalším významným místem, které musíte při své návštěvě Kapského Města navštívit. Celý mys obklopují dlouhé bílé pláže, které sem přilákali i mnohé movitější osobnosti, které si zde postavili luxusní vily.

A rovnou si vyberte i ubytování podle vašich představ!

© Copyright 2019 | Jihoafrická republika | www.ejihoafrickarepublika.cz
Provozuje: TravelBees.cz