Ubytování a stravování v Jihoafrické republice

JAR - městská lodgieNabídka ubytovacích zařízení je v Jihoafrické republice opravdu široká. Ubytovat se tak můžete od luxusních soukromých lodgií přes moderní hotely po ubytování v levnějších hostelech.

Asi tu nejdražší volbu ubytování představují luxusní soukromé lodgie, které se nacházejí v soukromých rezervacích se zvířaty. Za ubytování v luxusnějším pětihvězdičkovém hotelu zaplatíte někde dokonce i 150 USD za noc. Kvalitní ubytování ale můžete sehnat i levněji, například využijete-li služeb B+B penzionu (bed and breakfast), kde vás ubytování na noc přijde od 20 do 40 USD. Jistou raritu představuje možnost ubytovat se v chatkách či kempech v některém z národních parků, a to prostřednictvím Jihoafrické správy národních parků.

Rezervujte si letenku do Jihoafrické republiky za rozumnou cenu!

Během své dovolené se můžete také ubytovat na venkově v dobových lodgií, nebo na farmě. K dispozici jsou i golfové resorty, dále luxusní ubytování u pobřeží, vybrat si můžete mezi luxusnějšími nebo jednoduše zařízenými penziony nebo se ubytovat v některém hostelu.

K jídlu si v Jihoafrické republice můžete dát tradiční africké speciality, jako je například guláš v kotlíku na ohni z masa s kostí, nebo místní klobásy připravované ze syrového masa a koření boerewurst. V restauracích si můžete ale klidně objednat i klasickou evropskou, čínskou či indickou kuchyni. Nachází se zde také i mezinárodní řetězce rychlého občerstvení jako jsou McDonald's, Kentucky, a také pizzerie.

Nejčastěji se k jídlu popíjí místní červené víno. Objednat si můžete i tuzemské bílé víno, ale to není tolik výrazné. Druhým významným nápojem je pivo, to ale mnoha Čechům zrovna moc nechutná. Pokud se budete chtít napít něčeho ostřejšího, musíte si vyhledat tzv. Bottle store, což jsou specializované obchody, kde se prodávají alkoholické nápoje. V obyčejných obchodech se totiž prodává pouze víno. V porovnání s Českou republikou jsou ceny v Jihoafrické republice o něco vyšší.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2019 | Jihoafrická republika | www.ejihoafrickarepublika.cz
Provozuje: TravelBees.cz