Zajímavá místa v Jihoafrické republice

JAR - mys Dobrých nadějíTato jihoafrická země přiláká každoročně tisíce turistů, kteří se chtějí vydat do Kapského Města, navštívit mys Dobrých nadějí, prohlédnout si volně žijící exotické zvířata, nebo se jen opalovat na pláži. Až zde budete trávit dovolenou, určitě navštivte dvě zdejší nejvýznamnější města, Kapské Město a Johannesburg.

Největším městem je Johannesburg, který je zároveň i centrem průmyslu, obchodu a kultury. Nachází se zde i nejvyšší budova v zemi, mrakodrap Carlton Centre. Najdete tu také řadu výstavních sálů, muzeí a největší africkou galerii. Další významnou památkou je komplex vápencových jeskyní známý jako Cradle of Humankind -“kolébka lidstva“. Kapské Město je druhým největším městem v JAR a zároveň je i legislativním centrem, protože zde sídlí jihoafrický parlament. Proslulé je především díky Stolové hoře a mysu Dobré naděje, místu, kde se střetává Atlantický a Indický oceán. Jihoafričané toto město označují jak „Mother City“ - mateřské město, a to proto, že se stalo první zdejší evropskou osadou. Další hlavní města, tedy Bloemfontei a Pretoria nejsou bohužel pro návštěvníky moc přitažlivé.

Vyhledejte si úžasný hotel v Jihoafrické republice!

Kromě velkých měst stojí za návštěvu jistě i další zajímavá místa, kterými jsou například botanická zahrada Kirstenbosch nebo přístavní tržiště Victoria & Alfred. Prohlédnout si můžete i bývalé vězení na ostrově Robben Island, kde byl vězněn pozdější prezident Nelson Mandela. Oblast kolem měst Paarl, Stellenbosch a Franschhoek nejvíce ocení milovníci vína a koňaku. Nejrušnějším přístavem je v této zemi město Durban.

Zarezervujte si letenku ještě dnes!

Největším lákadlem Jihoafrické republiky jsou ale národní parky, kterých je tu kolem 18 a asi 300 rezervací. Tím nejoblíbenějším parkem je Krugerův národní park, ve kterém žije více jak 800 druhů živočichů. V poušti Kalahari se nalézá národní park Kgalagadi, první svého druhu v Africe.

© Copyright 2019 | Jihoafrická republika | www.ejihoafrickarepublika.cz
Provozuje: TravelBees.cz